
UTRECHT - De Stichting Alcoholpreventie (STAP) is blij met het voornemen van het nieuwe kabinet om alcoholreclame op radio en tv voor 21.00 uur te verbieden. Ze spreekt van een historische stap.
Volgens directeur Wim van Dalen van STAP erkent het kabinet dat alcoholreclame bijdraagt aan het drankprobleem onder jongeren. ‘We rekenen op termijn op een totaalverbod voor dit soort spotjes via tv, radio, internet en in de bioscoop.’
Met de beperking voegt Nederland zich bij een meerderheid van EU-landen die al geheel of gedeeltelijk een reclameverbod hebben, aldus Van Dalen. Alcoholreclame had tot nu toe in ons land vooral met zelfregulering te maken.
STAP meldt dat vorig jaar op televisie bijna 15.000 reclamespots voor alcohol zijn uitgezonden
Jojobeleid
De Vereniging Drankenhandel Nederland (VDN) veroordeelt als het om de accijnzen gaat het ‘jojobeleid’ van het CDA. ‘We snappen niet waar die partij mee bezig is’, reageert secretaris Sjoerd Veenstra. Hij wijst erop dat de accijns op sterke drank in 2003 is verhoogd en in 2006 weer verlaagd toen bleek dat de opbrengsten tegenvielen omdat het publiek over de grens naar de slijter ging.
De VDN vraagt zich af of het verbod op alcoholreclames voor 21.00 uur juridisch haalbaar is en opweegt tegen de maatregelen die de branche op vrijwillige basis al heeft genomen. Zo worden nu op jongerenzenders helemaal geen alcoholreclames uitgezonden.
Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over alcohol
Bron: ANP