
ROTTERDAM – Frisdrankfabrikant Refresco heeft last gehad van het slechte weer. "Na een mooi voorjaar werd het weer in al onze belangrijke markten slechter. Als gevolg daarvan bleven de volumes in juni achter bij onze verwachtingen", zegt CEO Hans Roelofs.
De omzet in het tweede kwartaal kwam uit op 441,4 miljoen euro, een stijging van 37,5 procent tot ten opzichte van de zelfde periode een jaar eerder. Als de omzet vande recente aquisities SDI en Spumador buiten beschouwing wordt gelaten, was er nog altijd een groei van 36,5 miljoen euro, 11,4 procent. Daarvan was het grootste deel (8,5 procent) te danken aan prijsverhogingen in verband met gestegen prijzen voor grondstoffen en verpakkingen, blijkt uit de toelichting op de kwartaalcijfers.
Slechts 2,9 procent van de omzetstijging was organische groei. Refresco tekent daarbij aan dat Pasen dit jaar in het tweede kwartaal viel in plaats van het eerste.
Uitdagende marktomstandigheden
De brutowinst daalde van 38,7 miljoen euro in Q2 vorig jaar naar 35,1 miljoen euro dit jaar. Roelofs noemt de resultaten bevredigend in de uitdagende marktomstandigheden waarmee Refresco en de sector worden geconfronteerd. "We zijn erin geslaagd een bescheiden organische groei te realiseren in zowel de productie voor private label als de productie op contractbasis voor A-labels."
Netto verlies
Door een een eenmalige afschrijving in verband met herfinancieringskosten kwam was er een netto verlies van 2,1 miljoen euro. In het tweede kwartaal van vorig jaar was dat nog een nettowinst van 9,5 miljoen euro.
Refresco stelt dat het slechte weer tot midden augustus eveneens gevolgen heeft gehad voor de verkoopcijfers. Die tegenvallende omzetten zullen effect hebben op de brutowinst in het derde kwartaal, verwacht het concern.
Lees ook:
Schretlen nieuwe directeur Refresco Benelux (7 juli 2011)
Refresco neemt Italiaanse Spumador over (18 januari 2011)
Kapitaalsinjectie voor Refresco (26 oktober 2010)
Refresco neemt SDI over (17 augustus 2010)
Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over Refresco