
DEN HAAG – Supermarkten en kaasmerken hanteren verschillende periodes om hun kaas jong, belegen of oud te noemen, dat blijkt uit onderzoek van de Consumentenbond.
Er blijken geen vaste regels te zijn voor de rijpingsperiode van kaas, zo stelt de bond. Supermarkten en kaasmerken hebben allemaal hun eigen richtlijnen.
Dirk van den Broek noemt zijn Goudse al extra belegen na 24 weken, terwijl Lidl dat doet na 31 weken. De verschillen tussen supermarkten bij oude kaas zijn nog groter.
Rijpingstijd niet enige criterium
Westland, de maker van Old Amsterdam, wil niet zeggen welke rijpingstijd het bedrijf aanhoudt. Ook C1000 en Uniekaas geven geen informatie prijs.
Uit het onderzoek blijkt dat de kaasmakers zich wel netjes houden aan hun eigen criteria.
In een reactie op de test lieten meerdere bedrijven aan de Consumentenbond weten dat de rijpingstijd niet het enige kwaliteitscriterium is. Ook smaak, dat mede afhankelijk is van receptuur en rijpingscondities, speelt een belangrijke rol.
Lees ook:
AH en Coop verkopen nepkaas (27 augustus 2008)
Bekijk ons nieuwsoverzicht voor:
Alle artikelen over kaas