GenAI of Geen AI in jouw vakinformatie?

6 mei 2024 Janet Kooren iStock
Wat is waar? En wanneer is iets niet waar? Belangrijke vragen voor het bedrijfsleven, als het gaat om het nemen van zakelijke beslissingen in levensmiddelentechnologie en verpakkingsinnovaties.

Generatieve Kunstmatige Intelligentie (‘GenAI’) belooft hier voor een grote doorbraak te zorgen. Informatie wordt sneller gevonden, er worden sneller interessante verbanden gelegd en rapportages worden automatisch gemaakt.

Anderzijds kunnen GenAI-systemen ook gaan ‘hallucineren’: informatie wordt als waar gepresenteerd, terwijl dat helemaal niet het geval is. Prognoses worden gemaakt op basis van statistische samenhang uit het verleden, die in de toekomst niet relevant blijkt te zijn.

Automatisch gegenereerde documentatie blijkt niet aan de wettelijke vereisten te voldoen, met consumentenclaims tot gevolg.
En wat als GenAI zichzelf gaat voeden? Of gevoed gaat worden door kwaadwillenden? Dan komen we op een nog veel hellender vlak dan wanneer we alleen maar de informatie uit het verleden als bron gebruikt zien worden. Om nog maar niet te spreken over duiding.

Meepraten op Food Tech Event

Tijdens het Food Tech Event bespreken we de verdere ontwikkelingen in een inspirerende en interactieve gezamenlijke sessie, geleid door Janet Kooren (hoofdredactrice EVMI
Magazine) en Michael Nieuwesteeg (directeur NVC Nederlands Verpakkingscentrum). 
Zij geven een kort overzicht van het belang van GenAI in hun dagelijks werk. 
Welke meerwaarde heeft een printmagazine in de toekomst voor de lezers van EVMI Magazine?
Hoe ontsluiten we wettelijke informatie over het diverse vakgebied van het verpakken en
milieu op een betrouwbare manier voor NVC-lidbedrijven en overigen?

De workshop is de ideale ‘final stop’ tijdens de tweede dag van het Food Tech Event. Na
afloop kunnen we allemaal nog eens rustig napraten en nadenken over de vraag over het
toepassen van nieuwe AI-technieken in de vakinformatie van de toekomst: GenAI of Géén AI. Wat denk jij?

Unieke EVMI-NVC workshop op Food Tech Event
16 mei 2024
15:30-15:55 uur
Zaal 2

Altijd op de hoogte blijven?