Bunzl implementeert software Reflex WMS in Europese magazijnen

12 juni 2025 Redactie EVMI Bunzl
NIEUWS | Bunzl Continental Europe (BCE) implementeert de software van Reflex voor een gezamenlijk warehouse management systeem (WMS) dat ook specifieke regels per magazijn voor opslag en orderpicking kan configureren. Momenteel worden twee Nederlandse magazijnen voorzien van de software en zes anderen volgen nog, verspreid over vijf hoofdlocaties. Mogelijk wordt dit uitgebreid naar 20 tot 25 vestigingen.

Bunzl Continental Europe (BCE) gaat de software Reflex WMS implementeren tegen 2027 voor het logistiek beheer van acht magazijnen, verspreid over vijf hoofdvestigingen. Dat kondigt de softwareontwikkelaar Reflex, een businessunit van de Hardis Group, aan in hun persbericht. Uiteindelijk verwacht BCE dat 20 tot 30 magazijnen, verdeeld over 15 tot 25 van hun bedrijven, de software gaan krijgen. Dit is afhankelijk van de behoeften van de verschillende vestigingen.

Warehouse management systeem

BCE is specialist in de distributie van non-foodproducten aan professionals, zoals verpakkings-, schoonmaak-, hygiëne-, catering- en retailproducten. Het werkt met een gedecentraliseerde structuur: elk van de vijftig bedrijven beheert zijn activiteiten autonoom. Voor de intralogistiek koos de groep echter voor één gezamenlijk warehouse management systeem: Reflex WMS, uitgerold in de verschillende Europese vestigingen. BCE implementeert Reflex WMS momenteel in de magazijnen van Bunzl Retail & Industry in Arnhem en Haps (Nederland) en in dat van Bunzl Distribution Spain in Madrid.

Mark van Baal, WMS-projectmanager bij BCE: “Om de productiviteit in onze magazijnen en de efficiëntie van onze teams te verbeteren, vervangen we geleidelijk onze maatwerkoplossingen rond ERP-systemen.”

In eerste instantie ontwikkelden de teams van BCE samen met Reflex een core model voor de acht magazijnen van de vijf hoofdvestigingen. “Hoewel deze vestigingen elk hun eigen producten, klanten en processen hebben, konden we toch een aantal processen standaardiseren. Reflex is flexibel genoeg om per magazijn specifieke regels te configureren voor ontvangst, opslag en orderpicking,” aldus Van Baal.

Reflex software in Bunzl magazijnen

In maart 2025 nam Bunzl Continental Europe de software Reflex WMS in gebruik in een eerste magazijn in Barcelona. Het magazijn is 6.500 vierkante meter en wordt beheerd door Bunzl Distribution Spain. Dit warehouse herbergt 6.000 producten, verdeeld over 9.000 opslaglocaties, en verwerkte tot voor kort handmatig 6.000 orderregels per dag.

Dankzij Reflex WMS en voicepicking steeg de productiviteit, met als resultaat:

  • Nauwkeurige voorraadcontrole en snellere telling
  • Transparant orderbeheer, van picking tot afronding
  • Gecentraliseerd beheer van opslaglocaties
  • Striktere opvolging van houdbaarheidsdata van schoonmaak- en hygiëneproducten in het magazijn

Jordi Gallart, operationeel directeur bij Bunzl Distribution Spain: “Dankzij Reflex hebben we onze efficiëntie aanzienlijk verbeterd. We kunnen nu meerdere orders tegelijk voorbereiden, en dankzij voicepicking is papier overbodig. De gecentraliseerde gegevens in Reflex geven ons bovendien meer inzicht in onze processen, waardoor we onze logistieke activiteiten continu kunnen optimaliseren.”

Geleidelijke uitrol in andere magazijnen

In sommige magazijnen is het WMS gekoppeld met gemechaniseerde systemen, voornamelijk die van Kardex in Nederland en Autostore in Duitsland. Van Baal: “We zoeken voortdurend naar manieren om efficiënter te werken. We bekijken mogelijkheden voor mechanisatie in verschillende magazijnen en implementeren momenteel een oplossing van Geek+ in Denemarken.” Geek+ biedt robotoplossingen in de logistiek.

Over Bunzl

Bunzl Continental Europe (BCE) werd opgericht in 2005 en is actief in 17 landen in Europa en het Midden-Oosten. Het bundelt zo’n 50 bedrijven en groeit sterk. Dit komt onder meer door strategische overnames en een bedrijfsmodel dat wereldwijde inkoop combineert met lokale aanwezigheid, opslag en levering.

Onder Bunzl valt Bunzl Retail & Industry, die elk jaar een Bunzl Packaton organiseert, waarin HAS-studenten strijden voor het beste en innovatiefste verpakkingsconcept. 

Lees hier over de Bunzl Packaton

Altijd op de hoogte blijven?