The Magnum Ice Cream Company, die eind dit jaar gaat afsplitsen van Unilever, heeft grote investeringsplannen. Het bedrijf kondigt een ontwikkelingsconcept aan voor de Langnese-fabriek in het Duitse Heppenheim. De onderneming is van plan om tientallen miljoenen euro's te investeren voor expansie.
Verdere plannen
Er komen daarnaast extra productielijnen en het centrale diepvriesmagazijn wordt uitgebreid. Ook staat de bouw van een tweede magazijn in de directe omgeving op de planning. Verder wordt het ammoniakkoelsysteem gemoderniseerd, zodat het in de toekomst ruim 30 procent minder energie verbruikt.
Over de fabriek
Unilever heeft in Heppenheim de grootste ijsfabriek in Europa die ijsjes van de bekende merken Magnum, Ben & Jerry's en Cornetto produceert. Er zijn circa 600 mensen werkzaam. Jaarlijks rollen er nu al circa 2 miljard ijsverpakkingen van de band. Een groot deel van de productie is bestemd voor Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Maar er wordt ook geëxporteerd naar andere Europese landen en landen buiten Europa. De productie van ijsjes voor de Nederlandse markt gebeurt vooral in de fabriek in Hellendoorn, Overijssel.
Over de afsplitsing
Unilever kondigde in het voorjaar van 2024 aan de ijsdivisie te willen afsplitsen. Het nieuwe hoofdkantoor is gevestigd in Amsterdam. De divisie gaat deze winter naar de beurs als de onafhankelijke onderneming The Magnum Ice Cream Company. Het nieuwe bedrijf verwacht jaarlijks een omzet van circa 8 miljard euro te realiseren.
Lees ook de digitale editie van Vakblad IJs #3-2025 met een artikel over De innovatiedrive van The Magnum Ice Cream Company.

