Empack en het NVC lanceren verkiezing Verpakkingsvrouw Nederland

3 november 2025 Redactie EVMI Empack
NIEUWS | Empack Nederland en NVC Packaging Centre starten een nieuw initiatief om vrouwelijke kracht in de verpakkingssector in de schijnwerpers te zetten. Tijdens Empack op 14 april 2026 wordt de Verpakkingsvrouw van 2026 bekendgemaakt.

Empack Nederland en het NVC Packaging Centre lanceren samen de allereerste editie van Verpakkingsvrouw Nederland. Dit nieuwe initiatief zet de schijnwerpers op vrouwelijke professionaliteit binnen de verpakkingssector. Bovendien stimuleert de verkiezing zo de duurzame versterking van het vakgebied. De organisaties willen met de verkiezing laten zien hoeveel kennis, creativiteit en leiderschap vrouwen inbrengen in de wereld van verpakken, een sector die onmisbaar is voor innovatie, circulaire economie en duurzame groei.

Zichtbaarheid en invloed stimuleren

De initiatiefnemers laten zich mede inspireren door de Sustainable Ageing-beweging (afgekort SAGE), die zich richt op een duurzaam opgroeiende samenleving. “De kracht van diversiteit is essentieel voor evenwichtige besluitvorming”, benadrukt Susanne den Otter, Head of Event bij Empack Nederland. “Daarom stimuleren we niet alleen de instroom van nieuwe vrouwelijke professionals, maar ook hun zichtbaarheid en invloed.”

Benoeming op Empack 2026

De feestelijke benoeming van de eerste Verpakkingsvrouw Nederland vindt plaats op dinsdag 14 april 2026 om 16.00 uur tijdens Empack in Evenementenhal Gorinchem. Een comité van toonaangevende vrouwelijke professionals beoordeelt de kandidaten. De verkozen Verpakkingsvrouw treedt zelf toe tot dit comité in de aanloop naar de benoeming van haar opvolgster in 2027.

De Verpakkingsvrouw Nederland 2026 wordt op verschillende manieren beloond voor de winst. Ze wordt ondersteund door de staf van Empack Nederland en het NVC en kan kosteloos gebruikmaken van NVC-opleidingen, cursussen en verenigingsactiviteiten. Daarnaast krijgt de winnares van deze titel toegang tot andere Europese verpakkingsbeurzen.

“Het netwerk dat je opbouwt, de kennis die je deelt en de inspiratie die je doorgeeft – dát maakt deze titel bijzonder,” aldus Den Otter.

Aanmelden

Iedere vrouw met de Nederlandse nationaliteit of werkzaam bij een in Nederland gevestigde onderneming en met minimaal één jaar ervaring in een verpakkingsfunctie, kan zich aanmelden of worden voorgedragen voor Verpakkingsvrouw van 2026. Dit kan via de website van Empack. Susanne den Otter en Michael Nieuwesteeg nemen dan zo snel mogelijk contact met je op namens het benoemingscomité. 

Altijd op de hoogte blijven?