
De start van het project ‘Veranderkracht voor de Levensmiddelenindustrie’ is mogelijk dankzij toekenning van een subsidie vanuit de LLO-Katalysator. Het project richt zich op het versterken van de wendbaarheid en het leervermogen van medewerkers in drie belangrijke subsectoren: zuivel, industriële bakkerijen en de zoetwarenindustrie.
Praktijkgericht LLO-aanbod
De landelijke alliantie richt zich, naast de energie- en grondstoffentransitie, op het ontwikkelen van toekomstgerichte vaardigheden en een sterke leercultuur binnen bedrijven. Zo bouwen de partners samen aan een flexibel en praktijkgericht LLO-aanbod, gebaseerd op sectorspecifieke modules, hybride leeromgevingen en de inzet van dialogisch valideren. Dit laatste is een methode die de aanwezige kennis van medewerkers erkent én aanvult. Ook wordt er geïnvesteerd in HR- en leiderschapstrainingen om de leercultuur binnen bedrijven structureel te versterken.
De betrokken partners
De volgende acht partners zijn bij het project betrokken:
-
Stichting Aeres Groep
-
Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor de Levensmiddelenindustrie (SOL)
-
Nederlands Vereniging Bakkerijen (NVB)
-
Vereniging voor de Bakkerij- en Zoetwarenindustrie (VBZ)
-
Cbt Resultaat uit opleiden
-
Stichting Firda
-
Yuverta
-
Zone.college
-
Coöperatie Zuivelopleidingen Nederland u.a. (ZON)
Deze samenwerking is uniek in zijn breedte én diepte – publiek en privaat, regionaal en landelijk, strategisch en operationeel verbonden.
SOL
SOL ontwikkelt praktijkgerichte leermodules en zet hybride leeromgevingen op. Daarnaast investeert SOL in HR- en leiderschapstrainingen die de leercultuur in bedrijven duurzaam versterken. Zo ondersteunen we bedrijven én hun medewerkers bij de overgang naar een duurzamere, technologisch geavanceerde en sociaal inclusieve sector.
Sessie: Thematafel: starten met smaak en strategie