BRUSSEL – Toeristische trekpleister het Atomium mag binnenkort toch de beroemde Belgische friet serveren. De beheerders van de attractie in Brussel konden nieuwe afspraken maken met de brandweer.
Sinds de opening van het vernieuwde Atomium, in februari, liet de brandweer niet meer toe dat er frieten werden gebakken op vijftig meter hoogte. 'In hét Belgische momument bij uitstek geen frietjes mogen eten, dat was toch een beetje raar', zei beheerder Johan Vandenperre van het Atomium.
Het Atomium was oorspronkelijk uitsluitend bedoeld voor de Wereldtentoonstelling van 1958. Het was echter zo'n succes, dat de sloop steeds werd uitgesteld. De afgelopen jaren is de langzaam verloederde attractie ingrijpend vernieuwd. Het Atomium is een 165 miljoen maal vergroot model van een ijzerkristal.
Bron: ANP