TommyTomato is failliet
Oprichters Bas Turk en Erik van der Plas
NIEUWS | Na zes jaar voedingseducatie, kooklessen en gezonde schoollunchs dreigt TommyTomato te moeten stoppen. Investeerder stichting LifeTree Fund had een andere visie over de groeistrategie, laat oprichter Bas Turk weten aan De Ondernemer.
TommyTomato, het bedrijf dat jaarlijks duizenden groenterijke lunches levert aan basisscholen en les over voeding geeft, heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank. Momenteel zoekt het samen met curatoren naar mogelijkheden voor een doorstart.
Botsing in visie
Volgers reageren geschokt op het nieuws en moedigen het bedrijf aan om een crowdfunding te starten. Oprichter Bas Turk verklaarde de reden van het faillissement aan het platform De Ondernemer. Het kwam door een meningsverschil met de stichting LifeTree Fund, de investeerder van het bedrijf. Turk verklaart: “Wij wilden snel groot worden, in vijf jaar alle kinderen in Nederland van lunch voorzien. Zij hadden een veel rustiger tempo, wilden alleen groeien met biogroenten.” Samen zijn ze nog een traject ingegaan, maar de financier stopte de samenwerking.
De onderliggende reden is het lastige businessmodel, vervolgt hij. “Niemand vindt gezond eten belangrijk genoeg om er geld in te stoppen.” Sommige scholen betaalden de lunches vanuit de overheidsbijdrage voor schoolmaaltijden, andere werden geholpen door de TommyClub: sponsorgeld van bedrijven, stichtingen en particulieren.
Nog operationeel
Het bedrijf ligt nog niet meteen stil. De dag na de aankondiging liet TommyTomato via LinkedIn weten de week nog af te maken. “Dankzij de enorme inzet van onze leveranciers, logistieke partners, uitzendbureaus, bezorgers en de curatoren, lukt het ons om deze week lunches te leveren en lessen te geven.”
Update 7 april: Er is inmiddels een crowdfundingsactie gestart via GoFundMe.
Lees ook over hun ludieke campagne vorig jaar in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen: ‘Minder Bekvechten, Meer Broccoli'
Bron: De Ondernemer