Dr. Antuma, verbonden aan Wageningen University & Research, heeft - tijdens het voorjaarssymposium 2026 van het Genootschap ter bevordering van Melkkunde - de prijs in ontvangst genomen uit handen van juryleden Thom Huppertz (Universiteit Cork), Ingeborg Haagsma-Boels (Genootschap Melkkunde) en Stephan Peters (NZO). De jury beoordeelt zijn proefschrift 'Artificial casein micelles and the road towards animal-free cheese' als het beste internationale wetenschappelijke proefschrift op het gebied van zuivelonderzoek van het afgelopen jaar. Het onderzoek laat zien hoe diepgaande kennis van caseïne - het functionele hart van melk - essentieel is voor de ontwikkeling en toepassing van hoogwaardige zuivelproducten en -processen.
"Sterk en onafhankelijk zuivelonderzoek vormt de basis onder innovatie in de sector. Door de eigenschappen van melk en melkeiwitten steeds beter te begrijpen, bouwen we voort op de unieke kracht van zuivel", aldus Stephan Peters, programmamanager Voeding, Gezondheid en Duurzaamheid, NZO.
Stimulans voor internationaal zuivelonderzoek
De Pieter Walstra Award is in 2012 ingesteld door de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) en wordt tweejaarlijks uitgereikt om excellent internationaal wetenschappelijk onderzoek naar zuivel te stimuleren. De prijs wordt dit jaar voor de achtste keer toegekend en is verbonden aan een geldbedrag van 3.000 euro. De prijs is vernoemd naar prof. dr. Pieter Walstra (overleden in 2012), die met zijn fundamentele én praktijkgerichte onderzoek een blijvende internationale invloed had op de zuiveltechnologie en het Nederlandse zuivelonderzoek.